> IoT sítě

IoT technologie

Přenos dat zprostředkováváme pomocí nejmodernější bezdrátové technologie. Naše zařízení komunikují přes IoT sítě operátorů Sigfox a LoRa. 

Sigfox

Společnost Sigfox je předním světovým poskytovatelem služeb

v oblasti internetu věcí. Firma vybudovala celosvětovou síť pro připojení miliardy zařízení k Internetu při spotřebě co nejmenšího množství elektrické energie. V současné době je síť ve více než 36 zemích světa a do konce roku 2018 se počítá s 60 zeměmi v úhrnné populaci 658 milionů lidí. S miliony připojených zařízení a rychle rostoucím partnerským ekosystémem umožňuje Sigfox firmám posunout svůj obchodní model více k digitálním službám.

 

Českým operátorem je společnost SimpleCell. Síť je budována ve spolupráci s T-Mobilem, který poskytuje svoji infrastrukturu pro umístění základnových stanic.

 

Výhodou je velký dosah v terénu, husté pokrytí signálem na území ČR, transparentní roaming bez dalších poplatků.

 

Nevýhodou je omezené posílání zpráv s malým množstvím dat, především jednosměrná komunikace a omezená komunikace za pohybu.

 

Typickými oblastmi stovek aplikací jsou chytré domácnosti, chytré zemědělství, odečty vody, elektřiny, plynu, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových potocích apod.

Lora

LoRa je komunikační rádiová/bezdrátová síť šířená ve frekvenčním pásmu 868Mhz, optimalizovaná pro komunikaci tisíců zařízení, senzorů a čidel. Národním operátorem sítě v ČR jsou České Radiokomunikace.

Výhodou je obousměrná komunikace, délka komunikačních zpráv

a rychlá možnost projektového dokrytí. Nevýhodou je kratší dosah

v řádu stovek metrů.


LoRa umožňuje využití internetu věcí v oblastech jako je energetika (smart metering), chytrá výroba a průmysl (velký potenciál

v projektech průmyslu 4.0), doprava a logistika a velký praktický potenciál je v oblasti správy měst a obcí a městských služeb.

 

 

Kontakt 

Technická podpora

+420 728 584 457

(Po-Pá: 8:00-15:00)

Štěpán Pavlík

obchodní zástupce

+420 606 333 104

stepan.pavlik@tipa.eu

 

 

TIPA, spol. s r.o.

Sadová 2749/42
74601 Opava

     553 624 976

Po-Pá: 8:00-15:00

siotech@tipa.eu

Důvěřují nám

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Copyright © 2018 TIPA, spol. s r.o.