Překlad zahraničního článku o prvním ukradeném autě, dohledaném pomocí Sigfox. Všechny ostatní systémy byly vyřazeny / zarušeny. Jen Sigfox vysílal.

 

https://www.perssupport.nl/persbericht/a9bb8864-9f0a-4c02-be47-cab5888ead74/eerste-gestolen-auto-ter-wereld-opgespoord-via-sigfox

 

AMSTERDAM - V Nizozemsku bylo poprvé na světě vysledováno odcizené vozidlo pomocí Sigfox, který se obvykle používá pro Internet věcí. Díky Sigfox byl nedávno ve Venlu nalezen ukradený Range Rover z Düsseldorfu. Sigfox se ukáže jako nová zbraň v boji proti zločinu krádeží vozidel.

 

Počet krádeží automobilů mladších tří let a drahých veteránů se v posledním roce a půl prudce zvýšil v Nizozemsku / Evropě. V důsledku toho se škoda pro pojišťovny ztrojnásobila, což má za následek vyšší pojistné. Profesionální zloději automobilů se často podaří vypnout systémy sledování vozidel, s nimiž lze vozidlo sledovat a sledovat na dálku. Blokují například signál GPS přes rušičky.

 

V technickém závodě s zločinci automobilů, Inter-Data BV / Chipfox, evropský lídr na trhu v oblasti systémů sledování vozidel.

 

Ve spolupráci s Chipfoxem a Heliotem byly vyvinuty různé způsoby, jak sledovat auta. Pokud je systém GPS vypnut, služba vyšetřování a obnovy (IRS) může sledovat a měřit odcizená vozidla prostřednictvím rádiové frekvence (RF) nebo systému Sigfox. S odcizeným Range Roverem byly všechny systémy vypnuty, ale ne systém Sigfox.

 

Poté, co byl Sigfox aktivován, mohla služba pro vyšetřování a sledování (IRS) vozidlo dohledat.

 

,, Pokud víme, je to první a je to první ukradené auto na světě, které bylo nalezeno pomocí Sigfox. To dokazuje důležitost využití více vyhledávacích technologií. Jedná se o průlom ve vyšetřování, “říká Gerrit Walgemoet z oddělení pro vyšetřování a vyhledávání (IRS).

 

Sigfox byl vyvinut pro Internet věcí. Tato technologie může vyměňovat malé množství dat na velké vzdálenosti mezi objekty a systémy. Tímto způsobem mohou být k internetu připojeny miliony zařízení. Podle Walgemoet, to může být používáno ke sledování odcizených  automobilů, ale také lodí, historických automobilů, nákladních automobilů a jiných vozidel a objektů.

 

Projekt vznikl během kongresu  vyšetřování a vyhledávání (IRS) v roce 2019 v Brixem im Thale v Rakousku. Inter-Data vyvinula svůj vlastní portál pro vyhledávání, který mohou využít všichni partneři ke sledování odcizených vozidel. Sledování tohoto odcizeného Range Roveru byla spolupráce mezi různými evropskými společnostmi: Inter-Data BV, Investigation & Recovery Service (IRS), IKOM-Beratung, Heliot a Chipfox.

 

 

Kontakt 

Technická podpora

+420 728 584 457

(Po-Pá: 8:00-15:00)

Štěpán Pavlík

obchodní zástupce

+420 606 333 104

stepan.pavlik@tipa.eu

 

 

TIPA, spol. s r.o.

Sadová 2749/42
74601 Opava

     553 624 976

Po-Pá: 8:00-15:00

siotech@tipa.eu

Důvěřují nám

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Copyright © 2018 TIPA, spol. s r.o.